10069690-10022TLF Amphenol
Артикул
10069690-10022TLF
Бренд
Amphenol
Описание
CONN PCI EXP, 98 Position Female Connector PCI Express™ Gold 0.039" (1.00mm) Black
Цена
Теги
Series
Number of Positions
98
Number of Rows
2
Contact Material
Copper Alloy
Pitch
0.039" (1.00mm)
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Material - Insulation
Thermoplastic
Gender
Female
Flange Feature
Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079" (2.00mm)
Card Type
PCI Express™
Number of Positions/Bay/Row
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Contact Type
Termination
Solder
Package
Tray
Part Status
Active
Mounting Type
Board Edge, Straddle Mount
Features
Card Extender, Locking Ramp, Pick and Place
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C