10130616-067RDLF Amphenol
Артикул
10130616-067RDLF
Бренд
Amphenol
Описание
CONN PCI EXP FEMALE 67POS GOLD, 67 Position Female Connector PCI Express™ Gold - Natural
Цена
Теги
Series
HPCE®
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
750
REACH Status
REACH Affected
Material - Insulation
Thermoplastic
Contact Type
Contact Material
Copper Alloy
Gender
Female
Card Type
PCI Express™
Number of Positions/Bay/Row
Card Thickness
0.031" (0.79mm)
Read Out
Dual
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
RoHS Compliant
Base Product Number
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Number of Positions
67
Pitch
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Termination
Solder
Features
Board Guide
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Color
Natural
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C