17EHD026PAM000 Amphenol
Артикул
17EHD026PAM000
Бренд
Amphenol
Описание
CONN D-SUB HD PLUG 26P SLDR CUP, 26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, D-Sub Connectors, Разъемы типа D-Sub
Series
17EHD
Connector Style
D-Sub, High Density
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
26
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Form
Stamped
Contact Material
Copper Alloy
Wire Gauge
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Type
Signal
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Termination
Solder Cup
Dielectric Material
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Package
Tray
Part Status
Active
RoHS Status
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
50
Color
Black
Voltage Rating
125V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Grounding Indents
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Base Product Number
17EHD026
Ingress Protection
Backset Spacing
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: C148 10F001 000 1
Бренд: Amphenol
Подробнее
Артикул: AP-8-13
Описание:
CONN PLUG FMALE 8P TIN SLDR CUP, 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup