D38999/20WJ43PN Amphenol
Артикул
D38999/20WJ43PN
Бренд
Amphenol
Описание
CONN RCPT MALE 43POS GOLD CRIMP, 43 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Цена
Series
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Shell Size - Insert
25-43
Shell Size, MIL
J
50.0µin (1.27µm)
Insert Material
Applications
Aerospace, Aviation, Military
Package
Bulk
Part Status
Active
Base Product Number
D38999/20WJ
Other Names
AD38999/20WJ43PN,D38999/20WJ43PN-ND,D3899920WJ43PN
Number of Positions
43
Copper Alloy
Color
Olive Drab
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C