D38999/26FD19SN Amphenol
Артикул
D38999/26FD19SN
Бренд
Amphenol
Описание
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP, 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Image
files/D3899926FD19SN.jpg
1 (Unlimited)
Shell Size - Insert
15-19
Shell Size, MIL
D
Mounting Feature
Fastening Type
Threaded
Orientation
N (Normal)
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Electroless Nickel
Contact Finish - Mating
Gold
Shielding
Shielded
50.0µin (1.27µm)
Insert Material
Material Flammability Rating
Ingress Protection
Environment Resistant
Series
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Package
Bulk
Part Status
Active
Base Product Number
D38999/26FD
Other Names
AD38999/26FD19SN,91-552044-19S,D38999/26FD19SN-ND
Standard Package
1
Number of Positions
19
Features
Coupling Nut
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Copper Alloy
Color
Silver
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C