MDT180M02001 Amphenol
Артикул
MDT180M02001
Бренд
Amphenol
Описание
CONN FEMALE 67POS 0.020 GOLD, 67 Position Female Connector M.2 (NGFF) Mini Card Gold 0.020" (0.50mm) Black
Цена
Теги
Series
M.2
Contact Material
Copper Alloy
Pitch
0.020" (0.50mm)
Number of Rows
2
Contact Type
Flange Feature
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Gender
Female
Material - Insulation
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Card Type
M.2 (NGFF) Mini Card
Number of Positions/Bay/Row
Card Thickness
Number of Positions
67
Termination
Solder
Other Names
2266-MDT180M02001
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
RoHS Status
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
1,500
Color
Black
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Features
Board Lock, Keyed
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C