SDB-37PMMP-SA7001 Amphenol
Артикул
SDB-37PMMP-SA7001
Бренд
Amphenol
Описание
CONN D-SUB PLUG 37P PNL MNT SLDR, 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Цена
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, D-Sub Connectors, Разъемы типа D-Sub
Series
Connector Style
D-Sub
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
37
Material Flammability Rating
Contact Form
Contact Material
Copper Alloy
Wire Gauge
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Type
Signal
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Current Rating (Amps)
5A
Termination
Solder
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
10
Color
Black
Voltage Rating
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Base Product Number
SDB-37PMMP
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Backset Spacing
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: SDB-37PMMP-SA7001
Бренд: Amphenol