A-TB500-TB02 Assmann
Артикул
A-TB500-TB02
Бренд
Assmann
Описание
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB, 2 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Цена
Теги
Series
A-TB500
Wire Gauge
14-22 AWG
Voltage
250 V
Current
16 A
Housing Material
Thermoplastic
Positions Per Level
2
Number of Levels
1
Torque - Screw
0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Mating Orientation
Vertical with Board
Wire Termination
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Contact Material - Plating
Clamp Material - Plating
Steel, Stainless
Screw Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Color
Blue
Pitch
0.197" (5.00mm)
Package
Bulk
Part Status
Active
Base Product Number
A-TB500
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
1
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C