AWHW16G-0202-T-R Assmann
Артикул
AWHW16G-0202-T-R
Бренд
Assmann
Описание
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM, Connector Header Through Hole 16 position 0.100" (2.54mm)
Цена
Теги
Overall Contact Length
Mated Stacking Heights
Contact Finish - Post
Tin
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Insulation Height
0.354" (9.00mm)
Insulation Color
Gray
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Ingress Protection
Features
Keying Slot
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.224" (5.70mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Contact Finish Thickness - Post
Contact Material
Brass
Contact Shape
Square
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Applications
Voltage Rating
Contact Finish - Mating
Gold
Fastening Type
Push-Pull
Other Names
AWHW16G0202TR,AWHW16-G-0202-T-R,HRP16H
HTSUS
ECCN
EAR99
REACH Status
REACH Unaffected
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Part Status
Obsolete
Package
Tray
Series
Standard Package
200
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Termination
Solder
Mounting Type
Through Hole
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded
All
Number of Positions
16
Style
Board to Cable/Wire
Image
files/AWHW16G-0202-T-R.jpg
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: AT-23054
Бренд: Assmann
Описание:
ADAPT DB25M TO RJ45 JACK BEIGE, Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Male To Modular, Female Jack, 8p8c (RJ45) Beige
Подробнее
Артикул: AGP 50 G
Описание: CONN HOOD IDC D-SUB 50POS PLSTC, 50 Position Two Piece Backshell Connector Gray 180° Unshielded
Подробнее
Артикул: A-USB/2-A-TOP
Описание:
CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS VERT, USB-A (USB TYPE-A) USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole
Артикул: A-USB-A-E/LP
Описание: CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A, USB-A (USB TYPE-A) USB 2.0 Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle
Артикул: AB-1394-2
Артикул: A-USB/2-A-3P
CONN RCPT USB2.0 A STACK PCB R/A, USB-A (USB TYPE-A), Stacked USB 2.0 Receptacle Connector 12 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle