PVS60085 B&K Precision
Артикул
PVS60085
Бренд
B&K Precision
Описание
600V 8.5A 5.1KW DC PS RM, 0 ~ 600VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply VFD 0 ~ 8.5A Output 5100W Features Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Цена
Теги
Image
files/PVS60085.jpg
Number of Outputs
1
Power (Watts)
5100W
Weight
32 lbs (14.5 kg)
Current - Output
0 ~ 8.5A
Display Type
VFD
Voltage - Output
0 ~ 600VDC
Number of Characters
Accuracy - Voltmeter; Ammeter
400mV, 0.03% + 3.5mA
Voltage Regulation - Line
60mV
Voltage Regulation - Load
60mV
Current Regulation - Line
4.25mA
Current Regulation - Load
8.5mA
Voltage - Supply
170 ~ 265VAC
Size / Dimension
20.945" L x 16.535" W x 3.465" H (532.00mm x 420.00mm x 88.00mm)
Series
PVS
Package
Box
Part Status
Active
RoHS Status
Not applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
3A992A
HTSUS
Other Names
BKPVS60085
Standard Package
1
Features
Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Type
Bench (AC to DC)
Ripple
100mV rms, 500mV p-p
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: BP2510
Бренд: B&K Precision
Подробнее
Артикул: LC760
Описание: CARRYING CASE FOR MODEL 760DX, Specialized Carrying Case, Hard for use with 760 PH Meter
Подробнее
Артикул: BP 2650
Описание: NI-MH BATTERY PACK, Spectrum Analyzer Battery Pack for use with 2650, 2658
Артикул: AN 306
Описание: DIPOLE ANTENNA 4.7 TO 6.2GHZ, Spectrum Analyzer Dipole Antenna for use with Spectrum Analyzers: 2650, 2658
Артикул: PR 32A
Описание: OSCOPE PROBE 100KHZ-650MHZ, - Demodulator 100kHz ~ 650MHz 48.000" (1219.20mm) Black Oscilloscope Probe Test Lead - Input Resistance -