PVS60085MR B&K Precision
Артикул
PVS60085MR
Бренд
B&K Precision
Описание
600V 8.5A 3KW DC PS RM, 0 ~ 600VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply VFD 0 ~ 8.5A Output 3000W Features Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Цена
Теги
Image
files/PVS60085MR.jpg
Number of Outputs
1
Power (Watts)
3000W
Weight
32 lbs (14.5 kg)
Current - Output
0 ~ 8.5A
Display Type
VFD
Voltage - Output
0 ~ 600VDC
Number of Characters
Accuracy - Voltmeter; Ammeter
400mV, 0.03% + 3.5mA
Voltage Regulation - Line
60mV
Voltage Regulation - Load
60mV
Current Regulation - Line
4.25mA
Current Regulation - Load
8.5mA
Voltage - Supply
170 ~ 265VAC
Size / Dimension
20.945" L x 16.535" W x 3.465" H (532.00mm x 420.00mm x 88.00mm)
Series
PVS
Package
Box
Part Status
Active
RoHS Status
Not applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
3A992A
HTSUS
Other Names
BKPVS60085MR
Standard Package
1
Features
Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
Type
Bench (AC to DC)
Ripple
100mV rms, 500mV p-p
Узнайте актуальную цену на данный товар
Оставьте Ваши контактные данные и наш менеджер ответит вам в течение 15 минут
Доставка от 3 до 10 дней
из Европы Америки и Азии
Гарантия 12 месяцев
на всё оборудование, включая б/у
Можем поставить редкое и снятое
с производства оборудование
Более 5000 брендов
поставим под заказ
Похожие товары
Артикул: TL 830
Бренд: B&K Precision
Описание: TEST LEAD BANANA TO GATOR 3", 3.0" (76.20mm) Banana Plug, Single To Alligator Clip, Insulated DMM Test Leads -
Подробнее
Артикул: 4017B
Описание: FUNCTION GENERATOR 10MHZ SWEEP, 10 MHz Sweep Function Generator, DDS 1 Channel Sine, Square, Triangle, Ramp, Pulse Display Type LCD
Подробнее
Артикул: 880-220V
Описание: 100 KHZ HANDHELD LCR METER, 220V, Testing Components LCR Meter
Артикул: IT-E153B
Артикул: VSP6020
Описание: POWER SPLY SWITCH 60V 20A RS232, 0 ~ 60VDC Output Rack Mount (AC to DC) Power Supply LED 0 ~ 20A Output 1200W Features Programmable, RS232 Port, Switching