D38999/26WF32SA Corsair
Артикул
D38999/26WF32SA
Бренд
Corsair
Описание
D38999/26WF32SA, 32 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Series
Military, MIL-DTL-38999 Series III
Voltage Rating
Orientation
A
Material Flammability Rating
Number of Positions
32
Fastening Type
Threaded
50.0µin (1.27µm)
Shell Size - Insert
19-32
Shell Size, MIL
F
Mounting Feature
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Crimp
Shielding
Shielded
Connector Type
Plug, Female Sockets
Package
Bag
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Current Rating (Amps)
7.5A
Other Names
2899-D38999/26WF32SACO
Applications
Aviation, Marine, Military
Features
Coupling Nut
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C