MS3474W14-15P Corsair
Артикул
MS3474W14-15P
Бренд
Corsair
Описание
CONNECTOR, 15 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Теги
Connectors, Interconnects, Разъемы, соединители, Circular Connectors, Круглые разъемы
Series
Military, MIL-DTL-26482 G Series II, 852
Contact Material
Copper Alloy
Voltage Rating
Orientation
N (Normal)
Material Flammability Rating
Number of Positions
15
Fastening Type
Bayonet Lock
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Shell Size - Insert
14-15
Shell Size, MIL
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Olive Green Cadmium
Cable Opening
Backshell Material, Plating
Termination
Crimp
Shielding
Unshielded
Package
Bag
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
RoHS Status
RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
Other Names
2899-MS3474W14-15PCO
Standard Package
1
Applications
Aerospace, Automotive, Aviation, Military, Telecommunications
Features
Ingress Protection
Fluid Resistant
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C