DT320CA-0200 Delta Electronics
Артикул
DT320CA-0200
Бренд
Delta Electronics
Описание
TEMP CONTROLLER, Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U) 100 ~ 240VAC Panel Mount
Теги
Series
DT
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC
Termination Style
Screw Terminal
Output Type
Analog
Panel Cutout Dimensions
Square - 45.00mm x 45.00mm
Weight
Display Type
LED - Dual Color Characters
Input Range
-200°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
Number of Characters Per Row
4, 4
Communications
RS-485 (Modbus)
Control Method
On/Off, Proportional (PID)
REACH Status
REACH Unaffected
Operating Temperature
0°C ~ 50°C