DTC1000C Delta Electronics
Артикул
DTC1000C
Бренд
Delta Electronics
Описание
DTC MPU, CURRENT OUTPUT, Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U) 24VDC Chassis Mount, DIN Rail
Цена
Теги
Image
files/DTC1000C.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Voltage - Supply
24VDC
Termination Style
Screw Terminal
Output Type
Analog
Panel Cutout Dimensions
Weight
Display Type
Input Range
-200°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
Number of Characters Per Row
Communications
RS-485 (Modbus)
Control Method
On/Off, Proportional (PID)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C