2BZX84C24 Diotec Semiconductor
Артикул
2BZX84C24
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
ZENER SOT-23 24V 0.3W 5%, Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 24 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/2BZX84C24.jpg
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
24 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 16.8 V
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Standard Package
3,000
Other Names
2796-2BZX84C24TR,2721-2BZX84C24
HTSUS
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)