BY550-1000 Diotec Semiconductor
Артикул
BY550-1000
Описание
DIODE STD D5.4X7.5 1000V 5A, Diode Standard 1000 V 5A Through Hole DO-201
Image
files/BY550-1000.jpg
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1000 V
Current - Average Rectified (Io)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 5 A
Reverse Recovery Time (trr)
1.5 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1000 V
Other Names
2796-BY550-1000TR
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 175°C
Похожие товары
Артикул: BC548C
Бренд: Diotec Semiconductor
Описание: BJT TO-92 30V 100MA, Bipolar (BJT) Transistor NPN 30 V 100 mA 300MHz 500 mW Through Hole TO-92