BZT52B5V1 Diotec Semiconductor
Артикул
BZT52B5V1
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123F, Zener Diode 5.1 V 500 mW ±2% Surface Mount SOD-123F
Цена
Теги
Image
files/BZT52B5V1.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 1 V
Power - Max
500 mW
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-123F
Package / Case
SOD-123F
Standard Package
12,000
Other Names
2721-BZT52B5V1,2796-BZT52B5V1TR
HTSUS
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms