BZT52C10 Diotec Semiconductor
Артикул
BZT52C10
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123F, Zener Diode 10 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
Цена
Теги
Image
files/BZT52C10.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 7 V
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Package / Case
SOD-123F
Standard Package
3,000
Other Names
2721-BZT52C10,2796-BZT52C10TR
HTSUS
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms