BZT52C13 Diotec Semiconductor
Артикул
BZT52C13
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123F, Zener Diode 13 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
Image
files/BZT52C13.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 10 V
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Package / Case
SOD-123F
Other Names
2796-BZT52C13TR,2721-BZT52C13
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Impedance (Max) (Zzt)
35 Ohms