BZX84C8V2 Diotec Semiconductor
Артикул
BZX84C8V2
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
ZENER SOT-23 8.2V 0.3W 5%, Zener Diode 8.2 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Цена
Теги
Image
files/BZX84C8V2_340.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
8.2 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 nA @ 5 V
REACH Status
REACH Unaffected
Power - Max
300 mW
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Other Names
2721-BZX84C8V2,2796-BZX84C8V2TR
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Strip
Series
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms