DIT195N08 Diotec Semiconductor
Артикул
DIT195N08
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
MOSFET N-CH 85V 195A TO220AB, N-Channel 85 V 195A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-220AB
Цена
Теги
Image
files/DIT195N08.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
195A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.95mOhm @ 40A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Vgs (Max)
±20V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
85 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
140 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7600 pF @ 25 V
FET Type
N-Channel
Supplier Device Package
TO-220AB
Package / Case
TO-220-3
Series
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
HTSUS
Other Names
2796-DIT195N08,2721-DIT195N08
Standard Package
50
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V