SK10100D1 Diotec Semiconductor
Артикул
SK10100D1
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
SCHOTTKY DPAK 100V 10A, Diode Schottky 100 V 10A Surface Mount TO-252-3, DPak
Цена
Теги
Image
files/SK10100D1.jpg
Supplier Device Package
TO-252-3, DPak
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
830 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Standard Package
3,000
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
HTSUS
Other Names
2796-SK10100D1TR
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 150°C