Z3SMC180 Diotec Semiconductor
Артикул
Z3SMC180
Бренд
Diotec Semiconductor
Описание
DIODE ZENER 180V 3W SMC, Zener Diode 180 V 3 W ±5% Surface Mount SMC (DO-214AB)
Цена
Теги
Image
files/Z3SMC180.jpg
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
180 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 90 V
Power - Max
3 W
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SMC (DO-214AB)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Standard Package
3,000
Other Names
2796-Z3SMC180TR,2721-Z3SMC180
HTSUS
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Series
Impedance (Max) (Zzt)
120 Ohms