MBR60100 GeneSiC Semiconductor
Артикул
MBR60100
Бренд
GeneSiC Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 100V 60A DO5, Diode Schottky 100 V 60A Chassis, Stud Mount DO-5
Series
Note
MBR60100
Slew Rate
Fast Recovery = 200mA (Io)
Rds On (Typ)
Schottky
Current - Charging
100 V
Programmable Features
60A
Charge Current - Max
840 mV @ 60 A
Line Regulation
5 mA @ 20 V
Load Regulation
Shielding
100
Features
MBR60100GN
Material Flammability Rating
Package
Bulk
Part Status
Active
Contact Size
Chassis, Stud Mount
Mounting Type
DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Feature
DO-5
Shell Material
RoHS Compliant
Shell Finish
1 (Unlimited)
Ingress Protection
EAR99
Standards
-65°C ~ 150°C