AIDW30S65C5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
AIDW30S65C5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE SCHOTTKY 650V 30A TO247, Diode Silicon Carbide Schottky 650 V 30A (DC) Through Hole PG-TO247-3-41
Цена
Теги
Image
files/AIDW30S65C5XKSA1.jpg
Base Product Number
AIDW30
Other Names
SP001725210,2156-AIDW30S65C5XKSA1-448
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Diode Type
Silicon Carbide Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
120 µA @ 650 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io)
30A (DC)
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
Automotive, AEC-Q100/101, CoolSiC™
Package
Tube
Part Status
Active
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3-41
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Capacitance @ Vr, F
860pF @ 1V, 1MHz