BC847AE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BC847AE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
TRANS NPN 45V 100MA SOT23-3, Bipolar (BJT) Transistor NPN 45 V 100 mA 250MHz 330 mW Surface Mount PG-SOT23
Цена
Теги
Image
files/BC847AE6327HTSA1.jpg
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
BC847
Other Names
BC847AINTR,BC847AINTR-NDR,BC 847A E6327,BC847AE6327BTSA1,BC847AXTINTR,BC847AINTR-ND,BC847AE6327HTSA1TR,2156-BC847AE6327HTSA1,BC847AE6327,BC847A,BC847AE6327XT,BC847AXTINTR-ND,BC847AXTINCT-ND,SP000010571,BC847AINDKR,INFINFBC847AE6327HTSA1,BC847AINCT,BC847AE
Power - Max
330 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
45 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Transistor Type
NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
600mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)
15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
110 @ 2mA, 5V
Standard Package
3,000
HTSUS
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package
PG-SOT23
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Frequency - Transition
250MHz