BSC012N06NSATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC012N06NSATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 60V 100A TSON-8, N-Channel 60 V 36A (Ta), 306A (Tc) 214W (Tc) Surface Mount PG-TSON-8-3
Цена
Теги
Image
files/BSC012N06NSATMA1.jpg
Other Names
BSC012N06NSATMA1DKR,SP001645312,BSC012N06NSATMA1TR,BSC012N06NSATMA1-ND,BSC012N06NSATMA1CT
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
214W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
36A (Ta), 306A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.2mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.3V @ 147µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
143 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
11000 pF @ 30 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Base Product Number
BSC012
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TSON-8-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V