BSC022N04LSATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC022N04LSATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 40V 100A TDSON-8-6, N-Channel 40 V 100A (Tc) 2.5W (Ta), 69W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-6
Цена
Теги
Image
files/BSC022N04LSATMA1.jpg
Other Names
BSC022N04LSATMA1TR,BSC022N04LSATMA1DKR,SP001059844,BSC022N04LSATMA1CT
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 69W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.2mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2600 pF @ 20 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
BSC022
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-6
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V