BSC028N06NSSCATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC028N06NSSCATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 60V 100A TDSON, N-Channel 60 V 100A (Tc) 2.5W (Ta), 83W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
Цена
Теги
Image
files/BSC028N06NSSCATMA1.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.8mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.3V @ 50µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
49 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3375 pF @ 30 V
FET Feature
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-7
Base Product Number
BSC028
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-PowerTDFN
RoHS Status
ROHS3 Compliant
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-BSC028N06NSSCATMA1DKR,SP005348853,448-BSC028N06NSSCATMA1TR,448-BSC028N06NSSCATMA1CT
Standard Package
4,000
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 83W (Tc)