BSC034N10LS5ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC034N10LS5ATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 100V 19A/100A TDSON, N-Channel 100 V 19A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 156W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
Цена
Теги
Image
files/BSC034N10LS5ATMA1.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
19A (Ta), 100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 115µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
46 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6500 pF @ 50 V
FET Feature
FET Type
N-Channel
Base Product Number
BSC034
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-7
Series
OptiMOS™ 5
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
448-BSC034N10LS5ATMA1DKR,448-BSC034N10LS5ATMA1TR,448-BSC034N10LS5ATMA1CT,SP001385620
Standard Package
5,000
Package / Case
8-PowerTDFN
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 156W (Tc)