BSC037N08NS5TATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC037N08NS5TATMA1
Описание
MOSFET N-CH 80V 22A/100A TDSON, N-Channel 80 V 22A (Ta), 100A (Tc) 3W (Ta), 136W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
Image
files/BSC037N08NS5TATMA1.jpg
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
22A (Ta), 100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.7mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 72µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4200 pF @ 40 V
Base Product Number
BSC037
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-7
Series
OptiMOS™ 5
Package
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Other Names
SP004475134,448-BSC037N08NS5TATMA1TR
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 136W (Tc)