BSC074N15NS5ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC074N15NS5ATMA1
Описание
MOSFET N-CH 150V 114A TSON-8-3, N-Channel 150 V 114A (Tc) 214W (Tc) Surface Mount, Wettable Flank PG-TSON-8-3
Image
files/BSC074N15NS5ATMA1.jpg
MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
114A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
7.4mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.6V @ 136µA
Vgs (Max)
±20V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
214W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
52 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4000 pF @ 75 V
Supplier Device Package
PG-TSON-8-3
Series
OptiMOS™ 5
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Base Product Number
BSC074
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
Other Names
448-BSC074N15NS5ATMA1TR,448-BSC074N15NS5ATMA1DKR,448-BSC074N15NS5ATMA1CT,SP004419136
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 10V