BSC600N25NS3GATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC600N25NS3GATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 250V 25A TDSON-8-1, N-Channel 250 V 25A (Tc) 125W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1
Цена
Теги
Image
files/BSC600N25NS3GATMA1.jpg
Other Names
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
125W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
250 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
60mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 90µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2350 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
BSC600
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-1
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V