BSM35GD120DN2 Infineon Technologies
Артикул
BSM35GD120DN2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 50A 280W, IGBT Module NPT Three Phase Inverter 1200 V 50 A 280 W Chassis Mount Module
Теги
Series
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
280 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
50 A
Input
Standard
IGBT Type
NPT
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.2V @ 15V, 35A
NTC Thermistor
No
Other Names
SP000100371,BSM35GD120DN2BOSA1
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Package
Tray
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
2 nF @ 25 V