BSO052N03S Infineon Technologies
Артикул
BSO052N03S
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 30V 14A 8DSO, N-Channel 30 V 14A (Ta) 1.56W (Ta) Surface Mount PG-DSO-8
Теги
Image
files/BSO052N03S.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
1.56W (Ta)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
14A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
5.2mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 70µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
43 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5530 pF @ 15 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Other Names
BSO052N03S-ND,BSO052N03SFUMA1,BSO052N03SINDKR,BSO052N03SXT,BSO052N03SINTR,SP000080998,BSO052N03SINCT
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
2,500
Vgs (Max)
±20V