DD1200S17H4B2BOSA2 Infineon Technologies
Артикул
DD1200S17H4B2BOSA2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE MODULE 1200V 1200A, Diode Array 2 Independent Standard 1700 V - Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/DD1200S17H4B2BOSA2.jpg
Base Product Number
DD1200
Other Names
DD1200S17H4_B2,SP001051976,DD1200S17H4_B2-ND
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1700 V
Diode Configuration
2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.1 V @ 1200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
1250 A @ 900 V
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Package / Case
Module
Supplier Device Package
AG-IHMB130-1
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C