DF11MR12W1M1B11BOMA1 Infineon Technologies
Артикул
DF11MR12W1M1B11BOMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET MODULE 1200V 50A, Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 1200V (1.2kV) 50A 20mW Chassis Mount AG-EASY1BM-2
Цена
Теги
Image
files/DF11MR12W1M1B11BOMA1.jpg
Other Names
2156-DF11MR12W1M1B11BOMA1,INFINFDF11MR12W1M1B11BOMA1,SP001602238
Power - Max
20mW
FET Type
2 N-Channel (Dual)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
50A
Rds On (Max) @ Id, Vgs
23mOhm @ 50A, 15V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.5V @ 20mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
125nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3950pF @ 800V
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
24
Series
Package
Tray
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)