DZ600N18KHPSA1 Infineon Technologies
Артикул
DZ600N18KHPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
DIODE MODULE 1800V 600A, Diode Standard 1800 V 600A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/DZ600N18KHPSA1.jpg
Mounting Type
Chassis Mount
Base Product Number
DZ600N18
Other Names
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1800 V
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 mA @ 1800 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Standard Package
3
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
Current - Average Rectified (Io)
600A