ETT580N16P60HPSA1 Infineon Technologies
Артикул
ETT580N16P60HPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCR MODULE 1.6KV 700A MODULE, SCR Module 1.6 kV 700 A Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/ETT580N16P60HPSA1.jpg
Base Product Number
ETT580
Other Names
IFEINFETT580N16P60HPSA1,SP001689224,2156-ETT580N16P60HPSA1
Current - Hold (Ih) (Max)
300 mA
Voltage - Off State
1.6 kV
Structure
Series Connection - All SCRs
Number of SCRs, Diodes
2 SCRs
Current - On State (It (AV)) (Max)
586 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
700 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
250 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C (TC)
Package / Case
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
16500A @ 50Hz