FF200R12KS4HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF200R12KS4HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 275A 1400W, IGBT Module - 2 Independent 1200 V 275 A 1400 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF200R12KS4HOSA1.jpg
Other Names
Configuration
2 Independent
Power - Max
1400 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
275 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.7V @ 15V, 200A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Base Product Number
FF200R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
13 nF @ 25 V