FF300R12KS4PHOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF300R12KS4PHOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 300A, IGBT Module - Half Bridge Inverter 1200 V 300 A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF300R12KS4PHOSA1.jpg
Base Product Number
FF300R12
Other Names
FF300R12KS4P,SP001056224
Configuration
Half Bridge Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
300 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.75V @ 15V, 300A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
8
HTSUS
Series
C
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Input Capacitance (Cies) @ Vce
20 nF @ 25 V