FF450R12KE4HOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF450R12KE4HOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 520A 2400W, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 520 A 2400 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF450R12KE4HOSA1.jpg
Base Product Number
FF450R12
Other Names
FF450R12KE4,FF450R12KE4-ND,INFINFFF450R12KE4HOSA1,2156-FF450R12KE4HOSA1,SP000370610
Configuration
Half Bridge
Power - Max
2400 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
520 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 450A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
C
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
28 nF @ 25 V