FF600R12KE4BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF600R12KE4BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1200V 600A, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 600 A Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF600R12KE4BOSA1.jpg
Base Product Number
FF600R12
Other Names
FF600R12KE4,SP001500368
Configuration
Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
600 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.2V @ 15V, 600A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
HTSUS
Series
C
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
Input Capacitance (Cies) @ Vce
38 nF @ 25 V