FP10R12W1T4PBPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FP10R12W1T4PBPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 20A 20MW, IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 20 A 20 mW Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FP10R12W1T4PBPSA1.jpg
Base Product Number
FP10R12
Other Names
SP001585450,FP10R12W1T4P,2156-FP10R12W1T4PBPSA1-448
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
20 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
20 A
Input
Three Phase Bridge Rectifier
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.25V @ 15V, 10A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
30
Series
EasyPIM™ 1B
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
600 pF @ 25 V