FS100R12KT3BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS100R12KT3BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 140A 480W, IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 140 A 480 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FS100R12KT3BOSA1.jpg
Other Names
Configuration
Three Phase Inverter
Power - Max
480 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
140 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 100A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Base Product Number
FS100R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
7.1 nF @ 25 V