FS25R12KT3BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS25R12KT3BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 40A 145W, IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200 V 40 A 145 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FS25R12KT3BOSA1.jpg
Base Product Number
FS25R12
Other Names
SP000091901,FS25R12KT3
Configuration
Full Bridge
Power - Max
145 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
40 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 25A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
EconoPACK™ 2
Package
Tray
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
1.8 nF @ 25 V