FS50R12KT3BPSA1 Infineon Technologies
Артикул
FS50R12KT3BPSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
LOW POWER ECONO AG-ECONO2B-311, IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge Inverter 1200 V 75 A 280 W Chassis Mount AG-ECONO2B
Цена
Теги
Series
IGBT Type
Trench Field Stop
Configuration
Full Bridge Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
75 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
3.5 nF @ 25 V
Input
Standard
Supplier Device Package
AG-ECONO2B
Package / Case
Module
Power - Max
280 W
Package
Tray
Part Status
Active
Other Names
448-FS50R12KT3BPSA1,SP005422404
Standard Package
15
ECCN
EAR99
HTSUS
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)