FZ600R65KE3NOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FZ600R65KE3NOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 6500V 1200A 2400W, IGBT Module - Single 6500 V 1200 A 2400 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ600R65KE3NOSA1.jpg
Base Product Number
FZ600R65
Other Names
FZ600R65KE3,SP000798522
Configuration
Single
Power - Max
2400 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
6500 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1200 A
Input
Standard
IGBT Type
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.4V @ 15V, 600A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
1
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
160 nF @ 25 V