IAUC28N08S5L230ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IAUC28N08S5L230ATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 80V 28A 8TDSON-33, N-Channel 80 V 28A (Tc) 38W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-33
Цена
Теги
Image
files/IAUC28N08S5L230ATMA1.jpg
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
28A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
23mOhm @ 14A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 11µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
15.1 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
867 pF @ 40 V
FET Feature
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-33
Package / Case
8-PowerTDFN
Mounting Type
Surface Mount
Series
Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™-5
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Other Names
448-IAUC28N08S5L230ATMA1CT,448-IAUC28N08S5L230ATMA1DKR,SP002669400,448-IAUC28N08S5L230ATMA1TR
Standard Package
5,000
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Base Product Number
IAUC28
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max)
38W (Tc)